Santorini niewątpliwie należy do jednych z bardziej urokliwych i magicznych miejsc na świecie. Ta położona na Morzu Egejskim wyspa zachwyca nie tylko turystów, ale również Narzeczonych. Zakochani bardzo często decydują się zawrzeć małżeństwo właśnie w tym greckim rejonie. Planujecie zorganizować swój najważniejszy dzień w życiu na Santorini? Jeśli tak, zapoznaj się z praktycznymi poradami opisanymi poniżej. 

Z tego artykułu dowiecie się, gdzie zorganizować ślub na Santorini, kiedy najlepiej zaplanować uroczystość, jakich dokumentów potrzebujecie i kto może Wam pomóc w przygotowaniach.

Jak zorganizować ślub na Santorini?

Sezon ślubny na Santorini – jaką datę wybrać?

Santorini jest wyspą, na której w ciągu roku panuje aż 330 słonecznych dni. Decydując się na ślub właśnie tutaj, otrzymujesz niemal stuprocentową pewność, że podczas ceremonii na tle lazurowego nieba zapanuje piękna pogoda.

Sezon ślubny na Santorini trwa od połowy maja do połowy października. Zdarzają się również śluby poza sezonem, jednak okres letni gwarantuje najlepszej jakości wspomnienia w formie zdjęć i filmów.

Santorini dzięki bardzo dobrym połączeniom międzynarodowym, jest miejscem łatwo dostępnym dla turystów przez cały rok. Możesz się tutaj dostać zarówno samolotem, jak i promem. Pamiętaj jednak, że drugi ze środków transportu obowiązuje jedynie w okresie letnim. 

Wybierając datę ślubu, zwróć uwagę na to, jaka pogoda panuje w danym miesiącu. W lipcu i sierpniu jest tutaj bardzo upalnie. Idealnym okresem na organizację ślubu jest więc początek i koniec lata. To właśnie wtedy pogoda na Santorini jest nieco łagodniejsza. Nadal panuje jednak ciepły, a także słoneczny klimat.

Pamiętajcie, aby rezerwacji w tym bajecznym miejscu dokonać z wyprzedzeniem. Możecie poprosić o to Waszego wedding plannera. O roli wedding plannera przeczytacie w dalszej części artykułu.

Formalności ślubne – jakie dokumenty są potrzebne, aby zawrzeć małżeństwo w Grecji

Pamiętajcie, że funkcjonują 3 rodzaje ślubów w Grecji. Poniższe wskazówki dotyczą klasycznego ślubu cywilnego.

Wymagania prawne dla Narzeczonych chcących wziąć ślub w Grecji nie są zbyt surowe. Pamiętaj, aby zgłosić osobiście lub za pośrednictwem wedding plannera chęć zawarcia małżeństwa w miejscowym urzędzie. Podobnie, jak w przypadku ślubu w Polsce — na Santorini będziesz potrzebować dwóch świadków. Zasady te dotyczą zarówno obcokrajowców, jak i emigrantów.  Jednak nie uniemożliwia coraz modniejszych ślubów typu elopement- wiele par przylalatuje na Santorini na romantyczne, bardzo intymne śluby tylko we dwoje, a wówczas wedding planner i fotograf mogą Wam świadkować.

Zaplanuj sobie przylot na wyspę minimum 3 dni. Warto byś odpoczął przed ceremonią i wylot minimum 1 dzień po ślubie, gdyż na drugi dzień należy odebrać dokumenty.

Dokumenty potrzebne do złożenia wniosku o chęć zawarcia sakramentu małżeństwa:

  • ważny paszport lub dowód osobisty
  • akt urodzenia (skrócony międzynarodowy)
  • zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego (do zdobycia w USC)
  • tłumaczenia powyższych dokumentów na język grecki

Jeśli Ty lub Twój partner/ka jesteście rozwiedzeni, koniecznie będzie przedstawienie dokumentu z adnotacją o rozwodzie. W sytuacji, w której jeden z partnerów jest owdowiały, należy dostarczyć akt zgonu swojego poprzedniego małżonka. 

Tłumaczenia dokumentów muszą być wykonane przez tłumacza przysięgłego. W Dream Greek tłumaczeniami przysięgłymi zajmuje się Niko. Korzystając z naszej oferty organizacji greckiego ślubu, tłumaczenia otrzymujecie w pakiecie.

Wedding planner na Santorini – wsparcie w organizacji ślubu

Ślub jest specyficznym przykładem projektu. Każdy projekt ma swój zespół. W przypadku ślubu to Wy jesteście członkami tego zespołu. Wnosicie swoją wizję i ją realizujecie. Czasami jednak będziecie potrzebować dodatkowej pary rąk do pracy.

Bardzo często okazuje się, że Narzeczeni nie są w stanie samodzielnie zorganizować ślubu z powodu odległości, bariery językowej i niewystarczającego rozeznania lokalnego rynku i procedur urzędowych. Dlatego wsparcie wedding plannera na Santorini jest nieocenione.

Wedding planner dopilnuje wszystkich spraw formalnych. Doradzi i pomoże w przygotowaniu dokumentów niezbędnych do zawarcia małżeństwa w Grecji. Zajmie się organizacją ślubu i koordynacją przyjęcia weselnego. Zarezerwuje miejsce ślubu, a także sprawi, aby ten dzień był najpiękniejszym w Waszym życiu.

Oprócz tego zaplanuje wymarzoną sesję fotograficzną oraz zapewni wyjątkowy bukiet dla Panny Młodej. Nawiąże współpracę z lokalnymi usługodawcami i zagwarantuje huczny toast. Pamiętaj, że wedding planner odciąży Cię w obowiązkach związanych z samodzielną organizacją ślubu. Zamiast załatwiać urzędowe sprawy, czy szukać odpowiedniego miejsca, możecie spędzić czas ze sobą. Skorzystanie z pomocy wedding plannera to gwarancja udanego ślubu. 

Ślubne tarasy widokowe na Santorini

Ślubne tarasy są eleganckie i nadają uroczystości niepowtarzalny charakter. Zakochani bardzo chętnie wybierają je jako miejsce swojego ślubu, ponieważ z tarasów rozpościera się niecodzienny widok. Wypowiadając słowa przysięgi, możesz podziwiać piękno morza, czy nawet wulkanu. Brzmi intrygująco, prawda?

Santorini zwana jest wyspą zakochanych. Narzeczonych przyciąga przede wszystkim niepowtarzalnym klimatem oraz fantastycznymi widokami. Teraz już wiecie, jak zorganizować ślub na Santorini. Jeśli planujecie ślub właśnie na tej greckiej wyspie, z pewnością będziecie zachwyceni. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.