A więc zdecydowaliście się na ślub i wesele na Santorini? Gratulacje! Czekają Was cudowne chwile w malowniczym miejscu i niepowtarzalna uroczystość w śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony przyjdzie się Wam zmierzyć z wyzwaniami organizacji ślubu w Grecji.

Ślub to wyjątkowa okazja. Należy go starannie zaplanować, aby w ten wielki dzień wszystko przebiegało bezproblemowo. Należy wziąć pod uwagę wiele drobnych szczegółów, które razem utworzą niezapomnianą ceremonię. Organizowaliśmy liczne uroczystości ślubne i weselne w Grecji (włączając w to nasze własne). Zebraliśmy w tym artykule 5 ważnych rzeczy, o których trzeba pamiętać, a które w wyniku przygotowawczych zawirowań, często są załatwiane na ostatnią chwilę. Tego z pewnością chcielibyście uniknąć.

Ślub za granicą to spore wyzwanie, bo przecież zamierzacie zorganizować uroczystość w dalekim kraju, w którym panuje inny język oraz kultura. Dodatkowe starania zostaną jednak nagrodzone pięknymi krajobrazami greckiej wyspy Santorini.

O czym pamiętać, organizując wesele na Santorini?

1. Fotograf

Wybór fotografa weselnego to jedna z najważniejszych decyzji, które podejmujecie podczas planowania ślubu. Osoba ta jest bowiem odpowiedzialna za uchwycenie wszystkich Twoich wspomnień. Macie trzy opcje:

  • Fotograf z Grecji – w przypadku słabej znajomości języka, mogą pojawić się problemy komunikacyjne.
  • Fotograf z Polski, który poleci z wami do Grecji, co wiąże się z łatwiejszą komunikacją, ale też wyższymi kosztami.
  • Polski fotograf na Santorini – osoba, która mieszka lub czasowo przebywa i pracuje na wyspie.

Przeanalizuj portfolio fotografa, aby stwierdzić, czy styl jego pracy odpowiada Twoim potrzebom. Zwróć uwagę na to, w jakich zdjęciach się specjalizuje i czy ten styl odpowiada Twoim wyobrażeniom najpiękniejszego dnia w życiu.

Nie powinno sprawić trudności zapoznanie się z portfolio fotografa. Zdecydowana większość przedstawicieli tej branży ma własną stronę internetową, na której publikuje zdjęcia ślubne.

2. Kwiaty

Bez wątpienia kwiaty są jednym z głównych elementów wystroju weselnego. Odpowiednio wybrane i rozmieszczone, mogą nadać ton ogólnej estetyce i ożywić Waszą wizję. Wybierając kwiaty, weźcie pod uwagę zarówno gatunek roślin, jak i paletę kolorów. Jeśli planujecie wesele na Santorini, wybierzcie popularne śródziemnomorskie rośliny, do których zaliczają się m.in.:

  • palmy,
  • oleandry,
  • lilie,
  • goździki.

Przetransportowanie żywych roślin do odległego kraju, jakim jest Grecja, może sprawić wiele trudności, dlatego ten element warto zamówić u lokalnych florystów. Bez obaw – obsługują w tym zakresie pary z całego świata, więc nawiązanie współpracy nie powinno sprawić trudności.

3. Dekoracje

Wybór dekoracji na wesele powinien odzwierciedlać Wasz osobisty styl i ogólny ton Waszego wielkiego dnia. Zastanówcie się wcześniej, jak wyobrażacie sobie tę uroczystość. Gdy już zdecydujecie się na styl, do którego będziecie dążyć, znacznie łatwiej będzie skoncentrować się na konkretnych rozwiązaniach, które pasują do Waszych upodobań.

Santorini nazywana jest grecką wyspą wiatrów, dlatego świetnie sprawdzają się dekoracje ze zwiewnego tiulu. Biel, błękit i złoto to z kolei najbardziej pasujące do scenerii kolory.

Dekoracje może zapewnić lokal, w którym planujecie zorganizować przyjęcie weselne. Warto o to zapytać już na etapie poznawania oferty organizacji wesela.

4. Makijaż

Makijaż weselny wykonany przez profesjonalną makijażystkę to nie tylko zniewalający efekt, ale też oszczędność czasu – profesjonalistka będzie w stanie w krótkim czasie ocenić, jaki makijaż na wesele będzie odpowiedni. Zapewni też gwarancję wysokiej jakości usług.

Podobnie jak w przypadku fotografa, masz możliwość skorzystać z miejscowej oferty, albo zabrać makijażystkę z Polski. Idealnie byłoby, gdyby była to osoba spośród zaproszonych gości. Zmniejszy to wtedy koszty.

Możecie też skontaktować się z pracownikami greckiego domu weselnego. Często zdarza się, że tego typu ośrodki współpracują z kosmetyczkami i salonami urody – dzięki temu nie trzeba będzie prowadzić żmudnych poszukiwań salonu kosmetycznego na Santorini.

5. Przyjęcie weselne

Centralnym punktem uroczystości jest przyjęcie weselne przy suto zastawionym stole. Wybór firmy cateringowej to jedna z najważniejszych decyzji, które musicie podjąć podczas planowania ślubu. W końcu jedzenie jest jednym z największych wydatków w każdym budżecie weselnym. Musicie mieć pewność, że wybierzecie firmę cateringową, która nie tylko zapewni pyszne jedzenie, ale również ma doświadczenie w organizacji wesel.

Oprócz głównego posiłku i tortu weselnego musicie także zdecydować o innych potrawach i napojach na swój wielki dzień. Jeśli organizujesz wieczorne przyjęcie, możesz podać lekkie przekąski lub przystawki oraz klasyki kuchni greckiej. (Owoce morza na Santorini są przepyszne.) Nie może również zabraknąć dobrego wina, ale akurat to znajdziecie w każdym lokalu na wyspie.

Wesele na Santorini – organizacja ze wsparciem wedding plannera

To zaledwie namiastka spraw organizacyjnych, o których warto pamiętać. Uroczystość weselna w Grecji to niemałe przedsięwzięcie. Trzeba wykazać się nie lada umiejętnościami organizacyjnymi, by móc doprowadzić ten projekt szczęśliwie do końca. Jednym ze sposobów, które pomogą w osiągnięciu tego celu, jest wsparcie wedding plannera z Santorini.

Specjalista w tym zakresie zajmie się wszelkimi istotnymi kwestiami na miejscu, dzięki czemu para młoda będzie w stanie bez zbędnego stresu przygotować się do uroczystości. Wedding planner nie tylko pomoże w organizacji samej uroczystości, ale może również wesprzeć Was w wypełnianiu formalności związanych z przygotowaniem, tłumaczeniem i legalizacją dokumentów urzędowych.

W przypadku wesela na Santorini, kwestia współpracy z profesjonalnym wedding plannerem nabiera szczególnego znaczenia. Dlaczego? Ponieważ pozwala na ograniczenie stresu i czasu. W Dream Greek posługujemy się zarówno językiem polskim, jak i greckim. Koordynujemy kontakt pomiędzy młodymi parami z Polski, a greckimi urzędami i firmami. Dbamy o to, żeby wszystko było gotowe na przyjazd Wasz i Waszych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.