Organizacja ślubu na Santorini last minute – czy to w ogóle możliwe? Zdarzają się sytuacje losowe np. konflikty z rodziną, śmierć kogoś bliskiego w rodzinie, oszukanie pary młodej przez agencję ślubną lub po prostu spontaniczny pomysł na ślub za granicą. Zmierzyliśmy się z wszystkimi takimi sytuacjami organizując dla naszych par ekspresowe śluby last minute na Santorini.

Ile wcześniej należy zgłosić się do wedding plannera w Grecji, by zorganizować ślub na Santorini?

Ile minimalnie czasu potrzeba na organizację ślubu na Santorini? Idealnie przyszła Para Młoda powinna zgłosić się do wedding plannera z prośbą o organizację ślubu na Santorini rok wcześniej przy małym ślubie z kolacją lub mini przyjęciem. Natomiast w przypadku organizacji dużego ślubu z weselem na Santorini najlepiej zgłosić się dwa lata wcześniej. Na Santorini biorą śluby pary z całego świata. By móc zagwarantować Wam wymarzoną datę ślubu na wymarzonym tarasie, najlepiej byłoby pilnować się tych wytycznych. Ale życie potrafi zaskakiwać i wiele par z różnych powodów osobistych organizuje swoje śluby na Santorini na ostatnią chwilę.

Dlaczego pary decydują się na ślub last minute?

Spontaniczny pomysł na połączenie wakacji na Santorini ze ślubem

Naszym rekordowym czasem było zorganizowanie ślubu w 20 dni w czerwcu 2022 dla Krzysztofa i Pauliny. Krzysztof nieoczekiwanie wpadł na pomysł, by połączyć wyjazd wakacyjny ze ślubem. I chociaż ślub nie odbył się w godzinach popołudniowych, a o poranku, to para ta była zachwycona swoją spontaniczną decyzją i możliwością przysięgania sobie miłości w tak wspaniałych okolicznościach jakie oferuje Santorini – na tarasie ślubnym z cudownym z widokiem na morze, kalderę powulkaniczną, białą cykladzką architekturę i wulkan w tle.

Odwołanie ślubu w Polsce i ślub tylko we dwoje na Santorini po śmierci rodzica przyszłego małżonka

Zdarzają się też bardzo przykre życiowe sytuacje gdy jednemu z partnerów odchodzi ktoś bliski np. mama lub tata. Pary miały w planach ślub i wesele, a w takiej sytuacji nie zawsze są na siłach, by mimo tego świętować z rodziną i znajomymi. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest ślub tylko we dwoje na Santorini.

W minionym sezonie właśnie z tego powodu na ślub last minute na Santorini z naszą agencją ślubną zdecydowały się dwie pary i z punktu widzenia wedding plannerki oraz kobiety muszę przyznać, że to były najbardziej emocjonujące, pełne miłości i wsparcia ze strony partnera śluby w jakich uczestniczyłam. W obu przypadkach słowa przysiąg ślubnych składanych na tle santorińskiej kaldery przeszywały do głębi.

Zawsze podczas uroczystości ślubnej na Santorini dajemy Parom Młodym możliwość składania swoich indywidualnych przysiąg. Te pary, które spotkały się z tak przykrą sytuacją jak śmierć rodzica jednego z partnerów, zdecydowały się na takie przysięgi. Ich słowa były najbardziej naładowane emocjonalnie w stosunku do innych par, co czyniło ich śluby wyjątkowymi.

Akcja ratunkowa po oszustwie przez niesprawdzoną agencje ślubną

W minionym sezonie ślubnym na Santorini musieliśmy także zorganizować dwa śluby last minute ratując z opresji Pary Młode oszukane przez inne agencje.

Jedna z par miała mieć swój wymarzony ślub na Santorini 10 września na tarasie widokowym jednej z winiarni na Santorini, jednak na miesiąc przed ich ślubem okazało się, że strona internetowa agencji, której wpłacili zaliczkę, zniknęła, a pod numer wedding planera nie da się dodzwonić. Panu Marcinowi koniecznie zależało, żebyśmy zorganizowali ślub dla nich koniecznie na tym samym tarasie, na którym był on planowany gdyż chciał nie dokładać swojej przyszłej małżonce stresów i nie poinformował jej o oszustwie.

Nie było łatwo gdyż winiarnia ta jest bardzo obleganym miejscem, ale z uwagi, że w sezonie cały czas przebywamy na Santorini niezwłocznie się tam udaliśmy i udało nam się zarezerwować ślub dla Marcina i Anety na ich wymarzony dzień. Stracili pieniądze, gdyż zostali oszukani przez inną agencję ślubną, ale na szczęście nie stracili pieniędzy na planowane wakacje i ich wymarzony ślub na Santorini odbył się w planowanym przez nich terminie z naszą pomocą. Oczywiście chyba nie muszę dodawać, że byli zachwyceni.

Druga z par miała mieć swój wymarzony ślub na Zanzibarze, lecz pod koniec lipca dowiedzieli się, że zostali oszukani i ich ślub oraz wycieczka tam się nie odbędą. Skuszeni zatem pozytywnymi rekomendacjami na nasz temat odezwali się do nas z prośbą o ślub last minute na Santorini. Lecz z ich strony mieliśmy dodatkowe wyzwanie gdyż docelowo para ta miała w planach swoje wakacje na innej greckiej wyspie – na Krecie.

Przypłynęli zatem z Krety wraz z rodziną na ich ślub na Santorini tylko na jeden dzień i w czasie tego dnia zorganizowaliśmy dla nich ślub, odbiór dokumentów ich ekspresowe tłumaczenie przysięgłe, sesje zdjęciową, obiad dla rodziny i odwieźliśmy ich na powrotny prom na Kretę. To był prawdziwy last minute ślub na Santorini!

Justyna i Marcin tak wspominają ten dzień:

“Wzięliśmy cudowny ślub. W spełnieniu naszych marzeń pomogła nam Dominika i jej mąż Niko. Ślub był magiczny, zorganizowany na przepięknym tarasie widokowym El Viento.
Bardzo chcielibyśmy polecić DREAM GREEK, ponieważ cała uroczystość odbyła się tak jak tego chcieliśmy, a nawet przerosła nasze oczekiwania. Niko jest tłumaczem przysięgłym co spowodowało expressowe odebranie wszystkich potrzebnych dokumentów ślubnych tego samego dnia na czym nam bardzo zależało. Zaraz po Ceremonii udaliśmy się na sesję ślubną. Dominika zabierała nas w najbardziej niesamowite i zapierające dech w piersiach miejsca. Pomimo pełnego sezonu turystycznego nie było żywej duszy a zdjęcia hm….. są magiczne. Pakiet ślubny oferowany przez Dominikę jest naprawdę bogaty w porównaniu z innymi firmami.
Dziękuję w imieniu moim i męża za niezapomniane chwile, które zapamiętamy do końca życia.”

Ucieczka przed oczekiwaniami rodziców o ślubie w Polsce

Czasami też nasze Pary Młode planowały tradycyjny ślub i wesele w Polsce ale z powodu konfliktów z rodzicami wtrącającymi się odnośnie tego, gdzie i jak ich ślub ma wyglądać porzuciły ten pomysł na rzecz ślubu last minute tylko we dwoje na Santorini!

Bardzo mnie zaskoczyła Kinga, z którą byłam umówiona na sesję w długiej, zwiewnej, fruwającej sukni flying dress. Zamiast sesji Kinga zdecydowała się na ślub. Wraz z narzeczonym odwołali swoje plany odnośnie ślubu w Polsce, gdyż rodzice wywierali na nich za duże naciski w tej kwestii. Zamiast tradycyjnego śluby za rok postawili na spontaniczny ślub last minute, który zorganizowaliśmy dla nich w półtorej miesiąca.

Końcem maja dokładnie z tych samych powodów zorganizowaliśmy ślub dla Kasi i Wojtka w niecały miesiąc. Obie pary były zachwycone. My także cieszyliśmy się, że mogliśmy brać udział w tak tajemniczych realizacjach w ukryciu przed rodziną i całym światem.

Magiczne Santorini, magiczne śluby… także te last minute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.